» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
عملکردهای گلبول‌های سفید خون مهدی حسنی 1397/06/25 دسته بندی : پزشک عمومی 0

عملکردهای گلبول‌های سفید خون

این پروژه در 33 صفحه و با فرمت word تهیه و تنظیم شده است .

در ادامه می توانید قسمتی از متن را مشاهده کنید .

قسمتی از متن : 

عملکردهای گلبول‌های سفید خون

لکوسیت‌ها به روش‌های گوناگونی از بدن در مقابل عفونت محافظت می‌کنند. بعضی از لکوسیت‌ها سلول‌های باکتریایی را در بدن فاگوسیتوز می‌کنند، و بقیه پروتئین‌ها (پادتن‌ها) را تولید می‌کنند که ذرات خارجی را نابود یا ناتوان می‌نماید.

لکوسیت‌ها می‌توانند از بین سلول‌هایی که دیواره‌های کوچک‌ترین عروق خونی را شکل می‌دهند، با فشار خارج شوند. این حرکت که دیاپدز[1] نام دارد به گلبول‌های سفید اجازۀ ترک گردش خون را می‌دهد (شکل 14-12) گروهی از پروتئین‌ها که مولکول‌های به هم پیوسته سلولی نام دارند به هدایت لکوسیت‌ها به سوی محل آسیب دیدگی کمک می‌کنند، فرایندی که تردد لکوسیت نام دارد. به محض خروج از خون، آن‌ها با کاربرد نوعی از خود پیشرانی به نام حرکت آسیبی در میان فضاهای بینابینی حرکت می‌کنند.

پرتحرک‌ترین و فعال‌ترین لکوسیت‌های فاگوسیتوزی، نوتروفیل‌ها و مونوسیت‌ها هستند. اگرچه نوتروفیل‌ها قادر به هضم ذرات بزرگ‌تر از سلول‌های باکتریایی نیستند، مونوسیت‌ها می‌توانند ساختارهای بزرگ‌تر را در بربگیرند. مونوسیت‌ها محتوی لیزوزوم‌های زیادی هستند، که آنزیم‌های گوارشی پرشده‌اند و می‌توانند مولکول‌های آلی که در باکتری‌ها حبس شده‌اند را بشکنند.

 نوتروفیل‌ها و مونوسیت‌ها اغلب با بلعیدن فراورده‌های گوارشی و سموم باکتریایی، بسیار متورم می‌شوند که آن‌ها نیز می‌میرند.خرید و دانلود | 4,000 تومان
نوع محصول : word
تعداد صفحات : 33
حجم محصول : 66.06KB
تعداد خریدهای موفق : 1

گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط